معرفی رنگ مولتی کالر :

رنگ مولتی کالر چگونه رنگهایی هستند ؟رنگهای جدیدی هستند که حدود ده سالی است در کشور ما در صنعت نقاشی ساختمان کاربرد دارد.رنگهای مولتی رنگهای مدرن و دکوراتیو ی هیتند که دارای طرحها ی متنوع و ترکیبی از چندین رنگ در کنار یکدیگر که تحول جالبی در دکوراسیون و نقاشی منازل و دفاتر کار ایجاد کرده اند.  این رنگها دو نوع می باشند رنگهای مولتی کالر multicolor و مولتی اسپکت multispect  . در سالهای اخیر رنگهای مولتی کالر در کارخانه های داخل کشور به تولید رسیده که با استقبال قابل توجهی روبرو شده است.رنگهای مولتی کالر باید با پمپ مخصوص hlvp اجرا گردد که بخاطر گرانی این پمپ  و عدم توجه  و اگاهی کمتر از این روش استفاده نمی شود . (رنگهای مولتی کالر شامل لایه های رنگ هستند که با پمپهای معمولی این لایه ها به خوبی پاشش نمی شوند  و از کیفیت ار کاسته می شود.) رنگهای مولتی اسپکت هم با رولر و غلتک و قلمو قابلیت اجرایی دارند و بیشتر برای مصارف نمای بیرونی ساختمان استفاده می شوند که در ایران فعلا تولید نمی شوند. شرکتهای تولیدی این نوع رنگها (مولتی کالر اطلس – پارس – پارسه- آریا) ویژگی های این رنگ را بدین گونه توصیف می کنند .

رنگ مولتی کار در نقاشی ساختمان

مولتی کالر ۱

رنگ مولتی کالر

رنگهای مولتی کالرآنتی استاتیک چیست ؟

مقاومت بالا در برابر جذب ذرات معلق در هوا: که در نتیجه هزینه های تمیز کاری ونگهداری را تقلیل داده وبهداشتی میباشد.ضد باکتریقابلیت ترمیم: در صورت آسیب دیدگی به سادگی با حداقل مواد وبه بهترین وجه ممکن قابل ترمیم استاجرای آسان: کاربرد آسان طی یک مرحله وتوسط اسپریعدم نیاز به هرگونه حلال: از آنجاییکه رنگهای مولتی کالر بر خلاف رنگهای موجود در بازار جهت اجرا نیاز به هیچگونه حلالی ندارد لذا در محیط ایجاد بوی نامطبوع نمیکندوبه همین دلیل در مکانهایی که امکان تخلیه کامل وطولانی مدت آنها وجود ندارد، نظیر منازل مسکونی، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، هتلها و … براحتی قابل اجرا میباشد .

عدم پوسته شدن، رنگ پریدگی و زرد شدن: رنگهای مولتی کالر با ایجاد سطحی با دوام واستثنایی در مقابل رنگ پریدگی پوسته شدن ،زرد شدن، خراشیدگی واز بین رفتن لایه رنگ روی سطح بسیار مقاوم است

تنوع رنگ: با توجه به فرمولاسیون خاص امکان ساخت رنگهای متنوع منطبق با هر سلیقه برای ایجاد سطوحی زیبا وچشم نواز را فراهم میکند

توجیه اقتصادی: قابلیت پوشش دهی زیاد ،کاهش زمان ونیروی انسانی جهت اجرا وحذف تینر از عوامل توجیه اقتصادی رنگهای مولتی کالر میباشد.

قیمت مولتی کالر تفاوت چندانی با سایر رنگهای ساختمان ندارد.

قابلیت شستشوی آسان: با آب وانواع شوینده ها براحتی قابل شستشو میباشد .

آمادگی سطح جهت اجرای رنگ مولتی کالر :

سطوح زیر کار بایستی خشک وتمیز بوده وعاری از هرگونه آلودگی، چربی ودوده باشد.همچنین پیش از اجرا بر روی سطوح فلزی از قبیل: تخت فلزی، کابینت و … زنگ زدگی وضایعات فلزی باید پاک شود ،سپس رنگ با دستگاه مخصوص (آدمک) با اسپری کردن اجرا شود .

روش اجرا :

۱-قبل از باز کردن، قوطی را بخوبی تکان داده وسپس استفاده کنید.

۲-برای بهم زدن محتوی قوطی بهیچ وجه از جسم خارجی استفاده نکنید. ۳-رنگ باید بصورت اسپری وبا دستگاه مناسب (آدمک) اجرا گردد

میزان پوشش تئوری۵/۵ الی ۶ متر مربع به ازاء هر لیتر رنگ

شرایط نگهداری:

در محیط خشک وخنک نگهداری شده واز یخ زدگی وگرم شدن بیش از حد جلوگیری شود.

برای دیدن کاتالوگ مولتی کالر به منوی بالای صفحه (منوی کاتالوگ مولتی کالر) کلیک کنید.

رنگ مولتی کالر چیست؟

رنگیست که برای اولین بار در کشور فرانسه تولید شده و معروف به کاغذ دیواری مایع می باشد، مولتی کالر رنگی دکوراتیو است که تشکیل شده است از زمینه و فلک در رنگهای زیبا و متنوع ، قابل ذکر می باشد مولتی کالر پارس نیاز به هیچ گونه افزودنی برای اجرا ندارد. مولتی‌کالر رنگی است که پس از اجرا، چندین رنگ به صورت مجزا در آن دیده می‌شود. در واقع یک رنگ زمینه بوده و چند رنگ دیگر به صورت رگه‌های مختلف است.

رنگ‌های مولتی‌کالر دارای ویژگی هایی خاص هستند که این رنگ را از رنگ های دیگر متمایز کرده و به آن اولویت داده است.

موارد زیر از جمله ویژگی های این رنگ ا‌ست:

اجرای سریع و آسان طی یک مرحله و توسط اسپری کردن رنگ

توجیه اقتصادی به علت قابلیت پوشش دهی زیاد، سرعت سریع اجرا و کاهش نیروی کار

مقاومت بالا در برابر جذب دوده، غبار و ذرات معلق در هوا (آنتی استاتیک) که در نتیجه هزینه تمیز کاری و نگه‌داری را تقلیل داده، آن را بهداشتی می‌کند.

قابلیت شستشوی آسان و کامل با آب و سایر شوینده‌های مرسوم خانگی و دارای مقاومت عالی در برابر رطوبت و شستشو

بدون پوسته شدن، رنگ پریدگی و زرد شدن: رنگ‌های مولتی‌کالر با ایجاد سطحی با دوام و استثنایی درمقابل رنگ پریدگی، زرد شدن، پوسته شدن، خراشیدگی و از بین رفتن لایه رنگ روی سطح، بسیار مقاوم است.

ضد باکتری: به علت مواد تشکیل‌دهنده این رنگ، زمینه مناسب برای رشد باکتری‌ها، میکروب‌ها، قارچ‌ها، کپک‌ها، جلبک‌ها، خزه‌ها و … فراهم نمی‌باشد. به عبارتی این رنگ‌ها خاصیت ضد آب داشته، ضد شوره، خزه و رطوبت است.

امکان پوشش‌دهی بر روی سطوحی که دور از دسترس هستند از جمله لوله‌ها و رادیاتورها.

کم‌بو یا بی‌بو: پس از اجرا، بعد از مدت کوتاهی بو در محیط باقی نمی‌ماند.

ضربه‌پذیر و مقاوم در برابرتغییر حجم سطوح یا قالب‌هاست. به علت کشش سطحی بالا در مقابل تغییر حجم سطح زیرین و ترک‌های مویی مقاومت می‌نماید.

در مدت کوتاهی خشک می‌شود. بر روی سطوح گچی و سیمانی در کمتر از یک ساعت و پس از گذشت سه روز کاملا خشک ‌شده و پس از آن قابل شستشو است.

فوق‌العاده تزئینی‌ و در طرح‌های متنوع و رنگ‌های مختلف موجود است. با توجه به فرمولاسیون خاص، امکان ساخت رنگ‌های متنوع و منطبق با هر سلیقه برای ایجاد سطوحی زیبا و چشم‌نواز در بیش از ۴۰ ترام گوناگون را فراهم می‌کند. این رنگ‌ها بسیار شیک، مدرن و دارای تنوع رنگ روز و محبوب اروپاست.

قابل اجرا بر روی تمامی سطوح‌ است. رنگ‌های مولتی‌کالر دکوراتیو بوده و یک لایه فیلم نازک بر روی سطوح ایجاد می‌نماید و بسیار مناسب برای سطوح گچ، سیمان، بتون، آهن، آلومینیوم، چوب، رنگ، سنگ، شیشه، کاشی، پلاستیک، رنگ روغن، کنتیکس و ….است.

بافت ویژه این رنگ و مات و کم‌جلا بودن آن، مشکلاتی از قبیل موج و خرابی سطح زیر کار را در خود محو می‌کند. مولتی‌کالر

از آن جایی که ذرات معلق هوا و دودها را به خود جذب نمی‌کند، برای محیط‌های پرترافیک و یا پر رفت‌و‌آمد مانند راه‌پله‌ها بسیار مناسب است.

در صورت آسیب‌دیدگی به سادگی با حداقل مواد و به بهترین وجه ممکن قابل ترمیم است.

از آنجایی‌ که رنگ‌های مولتی‌کالر برخلاف رنگ‌های موجود در بازار جهت اجرا نیاز به هیچ‌گونه حلال و ترکیبات نفتی مرسوم ندارد، بدون بو بوده و در مکان‌هایی که امکان تخلیه کامل و طولانی مدت وجود ندارد، نظیر منازل، ادارات، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، هتل‌ها و … به‌راحتی قابل اجرا می‌باشد.